Реконструкція електротехнічного обладнання енергоблоку № 5 ДТЕК Бурштинська ТЕС

Замовник:
ПАТ «ДТЕК Західенерго»
Предмет контракту:
На замовлення Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Західенерго» Корпорація «Союз» взяла на себе зобов’язання в 10-ти місячний термін виконати роботи з реконструкції електротехнічного обладнання енергоблоку № 5 ДТЕК Бурштинська ТЕС.
Галузь:
Теплоенергетика
Територія:
Україна
Термін реалізації проекту:
2013-2015

Опис проекту

Реконструкція електротехнічного обладнання енергоблоку № 5 ДТЕК Бурштинська ТЕС

На замовлення Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Західенерго» Корпорація «Союз» взяла на себе зобов язання в 10-ти місячний термін виконати роботи з реконструкції електротехнічного обладнання енергоблоку № 5 ДТЕК Бурштинська ТЕС.

В ході реконструкції електротехнічної частини енергоблоку №5 виконані роботи:

 • ремонт синхронних електродвигунів кулькових млинів КБМ, реконструкція систем збудження електродвигунів млинів з заміною електромашинного збудження на статичні тиристорні збуджувачі ВТЕ320/150;
 • заміна високовольтних та низьковольтних електродвигунів основного та допоміжного технологічного обладнання;
 • реконструкція кабельного господарства енергоблоку та системи освітлення;
 • реконструкція КРП-6кВ із заміною масляних вимикачів на вакуумні ВР-2 та реконструкція релейного захисту та автоматики комірок розподільчої підстанції;
 • впровадження системи мікропроцесорних захистів блоку «Генератор – Трансформатор», системи захисту від замикань на «землю» АЛЬТРА-32 та системи реєстрації аварійних процесів «РЕГІНА»;
 • капітальний ремонт трансформатора власних потреб ТРДН 25000/35А;
 • реконструкція ВРП-220кВ з заміною повітряних роз’єднувачів РЛНД-220кВ на сучасні SGF245 та заміною трансформаторів струму ТФНД-220 на сучасні IMB 245;
 • реконструкція статора та ротора турбогенератора ТГВ-200, з переводом на водяне охолодження обмоток статора, та заміною системи збудження на сучасну тиристорну систему UNITROL 6800 в комплекті з трансформатором.

Реконструкція КБМ

Виконано капітальний ремонт синхронних електродвигунів з повною заміною обмоток статора та ротора; проектування реконструкції системи збудження; постачання тиристорних збудників ВТЕ 320/150, трансформаторів, шафи управління вибором резервного збудника та необхідних матеріалів; демонтаж електромашинного збудника, монтаж обладнання; відновлення працездатності резервного збудника; пусконалагоджувальні роботи.

Реконструкція КРП – 6кВ

 • розроблена проектна документація на заміну викатних елементів з масляними вимикачами;
 • здійснено постачання високовольтного обладнання, пристроїв релейного захисту та управління;
 • виконано заміну й адаптацію кожного викатного елементу підстанції, встановлення та випробування пристроїв РЗА.

 Після завершення робіт з заміни високовольтних електродвигунів та реконструкції кабельного господарства виконані індивідуальні та комплексні випробування обладнання.

Реконструкція ВРП – 220кВ

Виконано проект з заміни повітряних роз’єднувачів, трансформаторів струму, шинних опор та встановлення обмежувачів перенапруги на пристанційному вузлу.

Заміна роз’єднувачів та трансформаторів струму включала в себе демонтаж старого обладнання, відновлення залізобетонних конструкцій, виготовлення індивідуальних металевих конструкцій, встановлення нового обладнання та роботи по монтажу шаф управління і кабельно-провідникової продукції.

Ремонт трансформатора власних потреб ТРДН 25000/35А

Ремонт виконувався за розробленою та погодженою із Замовником програмою, яка передбачала ремонт активної частини трансформатору з її вийманням, ремонт зовнішнього обладнання, в тому числі масло охолоджувачів, РПН та іншого, заміну трансформаторного масла та відновлення захисного лакофарбового покриття.