ЗРАЗКОВА ПІДСТАНЦІЯ 750 КВ «КАХОВСЬКА»

 akt1

   Про підстанцію 750 кВ «Каховська» в Південній енергосистемі можна сміливо сказати, що це – взірець. Енергооб’єкт європейського рівня, з новітнім обладнанням та комфортними умовами для персоналу. Вона побудована в рамках реалізації енергетичної стратегії України до 2030 року та призначена для видачі потужності Запорізької АЕС і посилення електроживлення споживачів півдня України.
З 2014 року на будмайданчику в с. Нові Лагері на Херсонщині, що за 20 км від Нової Каховки, розпочалась активна робота, подекуди працювали понад 300 працівників. Почали з демонтажу старих споруд ще радянських часів. Новий об’єкт побудовано з нуля відповідно до європейських стандартів. Основну частину будівельно-монтажних робіт виконував генеральний підрядник ЗАТ «Інженерно-будівельна компанія «Союз-Сети», приблизно 10 % робіт (установка трансформатора АТ-1) здійснено об’єднанням АВВ AG – ТОВ «Київська енергобудівельна компанія». Для організації прямої спецпоставки устаткування з Запорізького заводу високовольтного обладнання для потреб підстанції 750 кВ «Каховська» на ПС 330 кВ «Каховська» у 2014 році було проведено реконструкцію залізничного шляху. На ПС 750 кВ «Каховська» встановлено дві групи автотрансформаторів 750/330 кВ одиничною потужністю 999 МВА.
За два роки в полі на 33 гектарах з’явились сучасні приміщення та високотехнологічне енергообладнання. У жовтні 2016 року були завершені основні роботи, а в квітні 2017 – комплексне випробування обладнання.
ПС 750 кВ «Каховська» - передова, обладнана новітнім устаткуванням підстанція. Так, вперше в Україні на вимикачах 750 кВ для обмеження амплітуди перехідних процесів при комутації застосовані резистори, що попередньо вмикаються та обмежують перенапругу. На ВРП 330 кВ застосовано жорстке ошинування французького виробництва.
Автоматична система управління технологічними процесами (АСУТП) SCADA, близько 300 відеокамер охоронного та технологічного призначення, дві власні артезіанські свердловини, побутові приміщення – тут є все для ефективної роботи та відпочинку персоналу.
Компонування підстанції здійснено на перспективу з урахуванням приєднання двох повітряних ліній 750 кВ (Запорізка АЕС і ПС «Приморська») і шести повітряних ліній 330 кВ (Островська, Новокаховська-1, Новокаховська-2, Миколаївська, Херсонська, Західнокримська).
   
    
             akt2