Будівництво КНС 6Б та КНС 7А м.Одеса

Замовник:
Агентство програм розвитку Одеси КП Одеської міськради
Предмет контракту:
Проектні, будівельно-монтажні, пусконалагоджувальні роботи, постачання, монтаж та введення в експлуатацію нових насосних станцій
Галузь:
Комунальне господарство
Територія:
Україна
Термін реалізації проекту:
2015

Опис проекту

Будівництво КНС 6Б та КНС 7А м.Одеса

У рамках «Проекту реконструкції магістральної частини системи водовідведення Південного басейну каналізування м. Одеси», який здійснюється з коштів кредиту Всесвітнього Банку для України «Розвиток міської інфраструктури», Корпорація виробничих і комерційних підприємств «Союз», як лідер міжнародного консорціуму, побудувала дві нові, сучасні, високоефективні, повністю автоматизовані каналізаційні насосні станції – КНС-6Б і КНС-7А.

Максимальна проектна продуктивність КНС-7А – 10 000 м3 на годину, КНС-6Б – 15 000 м3 на годину. Особливості місцевого рельєфу і глибини залягання магістральних каналізаційних колекторів призвели до того, що підземна частина КНС-6Б була побудована методом «стіна в ґрунті» завглибшки 14 м, а підземна частина КНС-7А – завглибшки 23 м. Разом із самопливним колектором глибокого залягання завдовжки 1,6 км і напірним колектором завдовжки більше 3-х км ці каналізаційні станції утворили основну каналізаційну магістраль Південного басейну Одеси, яка повністю забезпечує збирання і перекачування стоків центру і південної частини міста на Південні очисні споруди.

Завдяки будівництву такої потужної каналізаційної магістралі вирішено давню екологічну проблему скидання зливових стоків у Чорне море в районі Аркадії. Потужності старих каналізаційних насосних станцій, розташованих у цьому районі, було недостатньо для ефективного відкачування потужного потоку дощової води, і вона самопливом виливалася в море в пляжній зоні.

 Каналізаційні насосні станції 6Б і 7А повністю замінили старі малопотужні насосні станції, побудовані більше 40-а років тому.